Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Relacja ze „Spotkania ze źródłem archiwalnym”

27 września 2023 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach, odbyło się kolejne „Spotkanie ze źródłem archiwalnym”, którego tematem były: Archiwa Rodzinne.
Tematyka spotkania wpisuje się w obchody Dnia Archiwisty, który został ustanowiony w 2019 r. decyzją Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych dr Pawła Pietrzyka, w święto patrona archiwistów, św. Hieronima ze Strydomu, które przypada 30 września.
Przygotowane referaty wpisują się także w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których hasłem jest: "Żywe dziedzictwo - Tradycje od pokoleń". Archiwa Rodzinne są świadectwem i zapisem naszej historii, pokazanej z perspektywy materiałów gromadzonych w "rodzinnych szufladach", które dzięki projektowi "Archiwa rodzinne Niepodległej" trafiają coraz częściej do zasobu Archiwów Państwowych.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa, pt. " Z rodzinnego albumu… zbiory rodzinnych archiwistów w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach" (przygotowana przez Oddział V popularyzacji zasobu archiwalnego Archiwum Państwowego w Kielcach).
Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, reprezentujących kieleckie urzędy i instytucje, wśród nich: Krzysztof Randla - reprezentujący Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Grażyna Szkonter - Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r.", Zofia Wieczorek-Nowak Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 4. Pułku w Kielcach. Miło nam było również gościć liczne grono darczyńców i sympatyków Archiwum Państwowego w Kielcach.
Organizatorami spotkania byli: Archiwum Państwowe w Kielcach oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-29 15:37przez:
Opublikowano:2023-09-29 15:55przez: AK
Zmodyfikowano:2023-09-29 15:54przez: AK
Podmiot udostępniający: Archiwum Państwowe w Kielcach
Odwiedziny:774

Rejestr zmian

  • [2023-09-29 15:54:56]AKm
  • [2023-09-29 15:36:21]AKn